Loading

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi uus püsinäitus “Lood ja laulud”

Püsinäitus “Lood ja laulud” esitab läbi teatri ja muusika lugusid, mis kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse, ja laule, mis on iga eestlase repertuaaris. Lugudel ja lauludel on kõikides kultuurides oluline roll. Lood ja laulud iseloomustavad inimesi ja ümbritsevat keskkonda ning hoiavad ühismälu. Lugudes ja lauludes avaldub rahvuse ja kultuuri eripära, aga ka sarnasus teiste rahvaste mütoloogia, ajaloo ning argieluga. Nende lugude ja laulude kaudu tutvustatakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogusid ning oma maa ajalugu, milles on oluline koht nii muusikal kui ka teatril. Muuseum muutub seeläbi veelgi mitmekesisemaks keskkonnaks, kus oma loomulikul viisil lõimuvad eesti teater ja muusika ajalukku.

Lisaks uuenenud püsiekspositsioonile saab Assauwe tornis vaadata näitust “Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree”. Eesti Näitlejate Liit tähistab 2017. aastal oma 100. sünnipäeva, millega seoses ongi loodud videoinstallatsiooniline näitus, mis lubab vaadelda näitlejat ilma selge rollita. Näitus koosneb kahest osast ja on valminud Eesti Näitlejate Liidu, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Vabariigi kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali, ERR-i ja nu.uniooni koostöös.

Näituse juurde kuulub Eesti muusika päevadele helilooja Marianna Liigi loodud installatsioon “Helide ja pausidega täidetud muster”. Installatsiooni muusikaline algmaterjal pärineb teatrilava mahavõtmise helidest. Helisid kõlaruumi paigutades tekib helide ja pausidega täidetud muster. Millise maailma võib avastada üksikute helide asetamisega vaikusesse, millise maailma võib leida üksi olemise ajal…?

Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kella 10.00–18.00.