Loading

Eksperdid arutavad Tallinna Vanalinna Päevadel filmi, muusika, identiteedi ja keeruka kultuuripärandiga toimetuleku teemadel

Käesoleva Euroopa kultuuripärandiaasta puhul süveneme kultuuripärandi teemasse ka vanalinna päevadel. Ekspertide kõrval on ka publik oodatud kaasa mõtlema ja rääkima. Iga päev toimub haarav mõttekoda, kus oma ala eksperdid lahkavad kultuuripärandi valguses ühiskondlikult kõnetavat teemat.

30. mail kell 18 – Kuidas kujunes Eesti identiteet?

Arutlevad Anu Põldsam, Imbi Paju, Maarja Vaino, Ivo Juurvee Katariina kiriku esisel platsil (Vene 14a), vihma korral Katariina kirikus.

31. mail kell 18 – Toimetulek keeruka pärandiga

Maarjamäe memoriaal, pronkssõdur, Vene kultuurikeskus, nõukogude sümbolid Tallinna linnaruumis – need teemad on kütnud kirgi lähiminevikus ja püsivad aktuaalsed. Arutlevad Kaarel Truu, Vladimir Svet, Endrik Mänd, Ivan Sergejev, Margit Mutso, Karin Paulus, Margit Kilumets Vabaduse väljakul, vihma korral Rahvarinde muuseumis (Vabaduse väljak 9).

1.juunil kell 18 – Elu nagu filmis

Kuidas filmide kaudu narratiive luuakse ja kinnistatakse? Arutlevad Imbi Paju, Riho Västrik, Jaak Kilmi, Peeter Simm, Margit Kilumets Harjumäel laval, vihma korral Neitsitornis (Lühike jalg 9a).

2. juunil kell 18 – Laulame lahti

Kuidas muusika toidab rahvustunnet? Arutlevad Hirvo Surva, Veronika Portsmuth, Olav Ehala, Margit Kilumets Otsa-kooli värava alusel laval (Vabaduse väljak 4).

3. juunil kell 12 – Kas vanalinn saab (üldse) olla peresõbralik?

Keskendume lastele ja vanalinnale. Arutlevad Kersti Nigesen, Tõnu Poopuu jt Okasroosikese lossi hoovis (Uus 19).

Mõttekodade eestvedajateks on kultuuriajakirjanik ja saatejuht Margit Kilumets ja Eurooa kultuuripärandiaasta projektijuht Annela Laaneots.

Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 on üle-euroopaline algatus, mille eesmärk on innustada inimesi väärtustama ainelist, digitaalset ja vaimset kultuuripärandit ja kultuuripärandit edasi kandma. Tutvu Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 Eesti tegevustega siin: www.parandiaasta.ee.