OSALEMISVORM
Osale kogumiskonkursil „Märka marti!“, mis toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 üle-eestilise aktsiooni „Hakkame santima!“ raames Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel.
Konkursile ootame fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal.
Kogumiskonkursil osalemiseks saada foto, lühifilm või lugu hiljemalt 5. detsembriks 2018 täites osalemisvormi lehe allpool. Just Sina võid olla õnnelik auhinna võitja!
Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, talvine koerterakendisõit Haanjas, seikluspargi piletid ja veel muud põnevat.
Ootame rohket osavõttu!
Lisainfo:
Leelo Viita (Rahvakultuuri Keskus), kogumiskonkursi koordinaator; 5850 7506, leelo.viita@rahvakultuur.ee
NB!
-
Konkursitööde esitamisega annavad autorid loa avaldada esitatud töid veebilehel, sotsiaalmeedias ja trükistes koos autori nimega.
-
Konkursi korraldajad ei vastuta konkursile saadetud töödel esitatud isikute informeerimise ja loa eest veebilehel, sotsiaalmeedias ja trükistes avaldamiseks.
Kogumiskonkurss “Märka marti!”
Kogumiskonkurss „Märka marti!“ toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 üle-eestilise aktsiooni „Hakkame santima!“ raames Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel.
Kogumiskonkursi väljundiks on jäädvustada meie oma rikkalikku, tähendusrikast ja loovat maskeerimis- ja sanditamiskombestikku ning tutvustada fotode, lühifilmide ja lugude kaudu eestimaalaste maskeerimis- ja sanditamiskombestikku kui elavat pärandit tänapäeva kontekstis ja julgustada eeskätt noori seda inspireerivalt kasutama.
Konkursile ootame:
- fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid.
- Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal.
Konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis:
- algklassid;
- põhikool;
- gümnaasium;
- täiskasvanud.
Igas vanusegrupis ja kategoorias (foto, lühifilm, lugu) saavad auhinna kolm parimat tööd. Eraldi auhinna saavad kolm parimat vana fotot. Igas vanusegrupis ja kategoorias valitakse interneti teel ka rahva lemmik.
Konkursi toimumise aeg:
- 1. november – 5. detsember 2018
- Rahva lemmiku saab valida interneti teel hääletades. Anname lehel sellest teada.
- Võitjad kuulutatakse välja detsembri lõpus.
Auhinnad:
Võitjatele on põnevad auhinnad. Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, Kiviõli Seiklusturismi Keskuse pääsmed, Futuruumi piletid, talvine koerterakendisõit Haanjas.
Auhinnad on välja pannud: Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Kirsi Talo Kodumajutus, Intsikurmu Festival, Veera Leas Kihnus, ajakirja Hea Laps toimetus, Ulgumaa OÜ, Loodusturism OÜ, Kihnu Puukoi OÜ, Kiviõli Seiklusturismi Keskus, Futuruum.
Reeglid
Teema: Kogumiskonkursile ootame 1. november – 5. detsember 2018 fotosid, lühifilme ja lugusid kõigi eestimaalaste elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal.
Lae enda foto, lühifilm või lugu üles .docx, .pdf, .jpeg, .jpg, .mkv, .mp4, .avi, .mp3, või .wav formaadis ja täida osalemisvorm Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 veebilehel: https://www.parandiaasta.ee/marka-marti/
Osalemine
Konkursile ootame töid neljas vanusegrupis:
- algklassid;
- põhikool;
- gümnaasium;
- täiskasvanud.
Iga osaleja saab esitada:
- kuni kaks tänapäevast fotot (2000. aastast kuni tänaseni);
- ühe lühifilmi;
- ühe vana foto (eelmisest sajandist kuni 1999. aastani);
- kuni kaks lugu (võib olla nii üleskirjutatud loona kui helifaili või videona)
Foto tingimused:
- foto pikim külg peab olema vähemalt 3500 pikslit;
- faili suurus minimaalselt 2,5 MB; .jpeg või jpg formaadis;
- vanemad fotod skaneerida või uuesti pildistada ja salvestada digifotona;
- konkursile ei ole lubatud esitada fotomontaaže.
Fotosid hinnatakse kahes kategoorias:
- tänapäevased fotod (2000. a kuni tänaseni);
- vanad fotod (eelmisest sajandist kuni 1999. aastani);
Sama sündmuse või tegevuse kohta võib saata võrdlusena nii uue kui vana foto (arvestatakse ühe fotona).
Lühifilmi tingimused:
- lühifilmi pikkus on kuni 3 minutit;
- lühifilmi maht kuni 1 GB;
- lühifilm tuleb esitada .mkv, .mp4 või .avi formaadis;
- lühifilm peab olema autori(te) enda tehtud. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) tuleb lähtuda heast tavast ja autoriõigustest;
- esitatud lühifilmil peab olema pealkiri, viide sisule ja valmimise aeg.
Loo tingimused:
- loo võib esitada nii kirjalikult, videona kui helifailina;
- kirja pandud loo pikkus on kuni 1800 tähemärki (A4), esitada .docx või .pdf formaadis;
- videoloo pikkus on kuni 5 minutit, esitada .mp4, .mkv või .avi formaadis;
- helifaili pikkus on kuni 5 minutit., esitada .mp3 või .wav formaadis.
- lugu võib kirjeldada nii oma kui kellegi teise kogemust nii sanditamas käimisest kui ka sanditajate vastuvõtmisest. NB! Kasuta võimalust ja intervjueeri oma lähisugulasi või vanemaid inimesi oma peres või kodukohas, kellel on rääkida värvikas lugu mardi- või kadrisandi jooksmisest või muul ajal sanditamas käimisest.
Tähtaeg ja oluline lisainfo:
- fotosid, lühifilme ja lugusid saab konkursile esitada 1. november – 5. detsember (kaasa arvatud) 2018;
- konkursitööd tuleb üles laadida siinsamas Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 veebilehel oleval vormil: https://www.parandiaasta.ee/marka-marti/ ;
- konkursitööde esitamisega annavad autorid loa avaldada esitatud töid veebilehel, sotsiaalmeedias ja trükistes koos autori nimega;
- konkursi korraldajad ei vastuta konkursile saadetud töödel esitatud isikute informeerimise ja loa eest veebilehel, sotsiaalmeedias ja trükistes avaldamiseks;
- konkursile saadetud fotod, videod ja lood pannakse üles Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 veebilehele https://www.parandiaasta.ee/marka-marti/;
- kogutud materjalid korrastatakse ja antakse valikuliselt üle Eesti Rahvaluule Arhiivi.
- võidutöödest koostatakse kalender ja kalendermärkmik;
- parimatest töödest pannakse kokku rändnäitus, mis hakkab reisima mööda Eesti erinevaid paiku.
Hindamine:
- konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis: algklassid, põhikool, gümnaasium ja täiskasvanud;
- igas vanusegrupis valitakse välja kolm parimat tööd;
- eraldi auhinna saavad kolm parimat vana fotot;
- igas vanusegrupis ja kategoorias (foto, video, lugu ja vana foto) valitakse ka rahva lemmik, hääletus toimub interneti teel detsembris. Anname lehel sellest teada.;
- konkursile laekunud töid hindab viieliikmeline žürii, mis koosneb Euroopa kultuuripärandiaasta Eesti juhtnõukogu, Eesti Folkloorinõukogu, Rahvakultuuri Keskuse, CIOFF® Eesti Noortekoja ja Tartu Nefa Rühma esindajatest;
- võitjad kuulutatakse välja detsembri lõpus.
Fotosid, lühifilme ja lugusid hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:
- terviklikkus;
- selgus;
- atraktiivsus;
- omanäolisus;
- lühifilmi ja loo puhul sisu: huvitav ja kaasahaarav esitus.
- lühifilmi puhul montaaži kvaliteet ja stsenaarium.
Auhinnad:
Võitjatele on põnevad auhinnad ja rahva lemmikutele eripreemia. Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, talvine koerterakendisõit Haanjas, seikluspargi piletidj a veel muud põnevat.
Auhinnad on välja pannud: Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Kirsi Talo Kodumajutus, Intsikurmu Festival, Veera Leas Kihnus, ajakirja Hea Laps toimetus, Ulgumaa OÜ, Loodusturism OÜ, Kihnu Puukoi OÜ ja teised toetajad.
Korraldajad: Kogumiskonkursi “Märka marti!” viib Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 ja aktsiooni „Hakkame santima!“ raames läbi Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Folkloorinõukoguga.
Lisainfo: Leelo Viita (Rahvakultuuri Keskus), kogumiskonkursi “Märka marti!” koordinaator; 5850 7506, leelo.viita@rahvakultuur.ee
Kogumiskonkursile “Märka marti!” laekus kokku 94 tööd:
- 64 fotot (algklassid 35, põhikool 8, gümnaasium 1 ja täiskasvanud 20 fotot), lisaks kaks kollaaži vanematest fotodest,
- 18 videot (algklassid 8, põhikool 3 ja täiskasvanud 7 videot),
- 12 lugu (põhikool 4 ja täiskasvanud 8 lugu).
Vaata esitatud töid: www.mardipaev.com
või: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1WxfRb_5hlaYTFTzN0GkSsAQpo9hsBGlr
Fotod: www.mardipaev.com/fotod.html
Videod: www.mardipaev.com/videod.html
Lood: www.mardipaev.com/jutud.html
Kogumiskonkursi „Märka marti!“ rahva lemmikud on selgunud!
Rahva lemmikud on ja auhinna võidavad:
Fotod
Alglassid: foto nr 2 (13 häält). Saskia Priks, Pelgulinna gümnaasium, 4b.
Põhikool: foto nr 2 (25 häält). Tamsalu Gümnaasium, 5. a ja 5.b klass koos algklassidega. Esitaja Sirje Luik.
Täiskasvanud: foto nr 11 (56 häält). Marju Vesik, SA Kihnu Kultuuriruum.
Vanad fotod: nr 2 (15 häält). Aime Koit.
Videod
Alglassid: video nr 7 (41 häält). Rakvere Gümnaasium, 1. – 3. klassid. Esitaja Mare Kütt;
Põhikool: video nr 3 (53 häält). Kambja Põhikooli pärimusrühma Tähelinnud. Esitaja: Marika Lehiste.
Täiskasvanud: video nr 2 (32 häält). Kiviõli sanditajad. Esitaja Jaanika Säde.
Lood
Põhikool: lugu nr 1 (34 häält). Cristel Valeeria Maasik, Haljala kool, 7. klass. Esiraja Külli Heinla.
Täiskasvanud: lugu nr 1 (11 häält). Marika Viks, Nõuni kultuurimaja.
Kokku oli hääletajaid 757
Õnnitleme võitjaid! Auhinnad antakse üle Eesti Vabaõhumuuseumis 1. veebruaril 2019. Võitjatele saadame kutse.
Kogumiskonkursi „Märka marti!“ võidutööd on selgunud!
Õnnitleme võitjaid ja täname kõiki osalejaid!
Auhinnad antakse üle 1. veebruaril Eesti Vabaõhumuuseumis. Võitjatele saadetakse kutse.
Võidutööd valis välja viieliikmeline žürii koosseisus: Maria Grünberg (Setomaa noorsootska), Kati Taal (Euroopa Kultuuripärandiaasta Eesti juhtnõukogu), Annela Laaneots (Eesti Folkloorinõukogu), Hildegard Reimann (Tartu Nefa Rühm) ja Epp Tamm (Rahvakultuuri Keskus).
Vaata võidutöid: www.mardipaev.com/uudised/kogumiskonkursi-marka-marti-voidutood-on-selgunud
FOTOD
Algklassid
1.koht: foto nr 25. Mirell Raja, Helena Caroly Kukispuu, Toomas Anijärv ; Lihula Muusika- ja Kunstikooli põhiklass 1-2 aasta. Tavakool 4klass. Juhendajad Kea Pelapson, Piia Saak, Olev Mihkelmaa.
2.koht: foto nr 22. Ege Kirik. Harjumaa noored kadrisandid.
3.koht: foto nr 1. Ruila Põhikool, Laitse mardikesed. Esitaja Karin Milinevitš.
Põhikool
1.koht: foto nr 7. Lihula Noortemaja noored mardisanti minemas. Esitaja Anneli Pikkmets.
2.koht: foto nr 5. Lihula Muusika- ja Kunstikooli kunstiklass: Kristel Oosim, Carmen-Katriine Särak, Astrid Põhako, Anu Antsi, Helina Oosim, Kai Urb; Kunstikooli põhiklass 2-4 aasta, tavakool 5-8klass. Juhendajad Kea Pelapson, Piia Saak, Olev Mihkelmaa.
3.koht: foto nr 3. Valga Põhikool. Esitaja Marju Rebane.
Gümnaasium
Kuna gümnaasiumi osas saabus üksainus foto, mis on ka väga väljendusrikas, saab see nii esikoha kui eriauhinna. Foto: Mardipäeva eelõhtul 2009.aastal. Esitaja Helen Allikvee.
Täiskasvanud
1.koht: foto nr 3. Kolm põlvkonda mardisante enne teele asumist Rannu kihelkonnas Tartumaal. Esitaja Lauren Williams.
2.koht: foto nr 10. Kadrisandid Kuressaares 24.11.2018. Esitaja Merit Karise.
3.koht: foto nr 5. Mardisandis käimine Tartus 2018. Pildil tantsivad mardisandid perenaisega ümber karu, karutaltsutaja lööb trummi. Esitaja Rein Muuluka.
Vana foto
1.ja 2. kohta jagavad: Aime Kont, fotod on tehtud Haeska küla santidest 20 sajandi lõpus ja 21 sajandi alguses alates 1993. aastast ja Marika Viks, fotod aastatest 1974-2018.
VIDEOD
Algklassid
1.koht: video nr 5. Muhu Noortekeskus, Tooma-Näärid Muhus. Esitaja Silver.
2.koht: video nr 1. Tallinna Nõmme põhikool, 1.,3. ja 4. klass. Esitaja Jana Küppar.
3.koht: video nr 2. Tallinna Mustjõe Gümnaasium, 1., 2. ja 4. klass, mardipäev. Esitaja Maret Vandel.
Põhikool
1.koht: video nr 2. Lihula Muusika- ja Kunstikool, mardipäev. Esitaja Piia Saak.
2.koht: video nr 3. Kambja Põhikool. Kambja Põhikooli pärimusrühm Tähelinnud tähistab mardipäeva Kambja koolis, lasteaias ja Tiigi Seltsimajas 9.novembril 2018. Esitaja Marika Lehiste.
3.koht: video nr 1. Valga muuseumi huviringi “Väikesed muuseumisõbrad”, kadrid. Esitaja Merili Madisoo.
Täiskasvanud
1.koht: video nr 1. Ansambel Küi lugu mardiks käimisest Sörves, 2018. Esitaja Margus Lepik.
2.koht: video nr 7. Väge täis mardid. Rakvere Rohuaia lasteaia töötajad viivad mardiõnne koostööpartneritele. Esitaja Erika Kala.
3.koht: video nr 4. Mardisandid Mustatoa talus Pihali külas Raplamaal 9. novembril 2018. Esitaja Kaisa Lumiste.
LOOD
Põhikool
1.koht: lugu nr 4. Minu vanaisa mälestused kadrisanti jooksmisest. Triinu Kull, Palupera Põhikool, 8. klass.
2.koht: lugu nr 1. Hakkame santima! Cristel Valeeria Maasik, Haljala kool, 7. klass
3.koht: lugu nr 3. Mardipäev. Emmeliine Sepp, Haljala kool, 7. klass.
Täiskasvanud
1.koht: lugu nr 4. Mälestusi mardisantidest peale Teist maailmasõda. Eha Tiidla.
2.koht: lugu nr 3. Lugu sellest, kuidas Iisaku lapsed pärimust au sees hoiavad. Meeli Õunap.
3.koht: lugu nr 2. Meenutusi mardi- ja kadrisandis käimistest eelmise sajandi lõpus. Svetlana Roht.
Kogumiskonkursi „Märka marti!“ võidutööd on selgunud!
Õnnitleme võitjaid ja täname kõiki osalejaid!
Auhinnad antakse üle 1. veebruaril Eesti Vabaõhumuuseumis.
Võidutööd valis välja viieliikmeline žürii koosseisus: Maria Grünberg (Setomaa noorsootska), Kati Taal (Euroopa Kultuuripärandiaasta Eesti juhtnõukogu), Annela Laaneots (Eesti Folkloorinõukogu), Hildegard Reimann (Tartu Nefa Rühm) ja Epp Tamm (Rahvakultuuri Keskus).
FOTOD
Algklassid
1.koht: foto nr 25. Mirell Raja, Helena Caroly Kukispuu, Toomas Anijärv ; Lihula Muusika- ja Kunstikooli põhiklass 1-2 aasta. Tavakool 4klass. Juhendajad Kea Pelapson, Piia Saak, Olev Mihkelmaa.
2.koht: foto nr 22. Ege Kirik. Harjumaa noored kadrisandid.
3.koht: foto nr 1. Ruila Põhikool, Laitse mardikesed. Esitaja Karin Milinevitš.
Põhikool
1.koht: foto nr 7. Lihula Noortemaja noored mardisanti minemas. Esitaja Anneli Pikkmets.
2.koht: foto nr 5. Lihula Muusika- ja Kunstikooli kunstiklass: Kristel Oosim, Carmen-Katriine Särak, Astrid Põhako, Anu Antsi, Helina Oosim, Kai Urb; Kunstikooli põhiklass 2-4 aasta, tavakool 5-8klass. Juhendajad Kea Pelapson, Piia Saak, Olev Mihkelmaa.
3.koht: foto nr 3. Valga Põhikool. Esitaja Marju Rebane.
Gümnaasium
Kuna gümnaasiumi osas saabus üksainus foto, mis on ka väga väljendusrikas, saab see nii esikoha kui eriauhinna. Foto kirjeldus: Mardipäeva eelõhtul 2009.aastal. Esitaja Helen Allikvee.
Täiskasvanud
1.koht: foto nr 3. Kolm põlvkonda mardisante enne teele asumist Rannu kihelkonnas Tartumaal. Esitaja Lauren Williams.
2.koht: foto nr 10. Kadrisandid Kuressaares 24.11.2018. Esitaja Merit Karise.
3.koht: foto nr 5. Mardisandis käimine Tartus 2018. Pildil tantsivad mardisandid perenaisega ümber karu, karutaltsutaja lööb trummi. Esitaja Rein Muuluka.
Vana foto
1.ja 2. kohta jagavad: Aime Kont, fotod on tehtud Haeska küla santidest 20 sajandi lõpus ja 21 sajandi alguses alates 1993. aastast ja Marika Viks, fotod aastatest 1974-2018.
VIDEOD
Algklassid
1.koht: video nr 5. Muhu Noortekeskus, Tooma-Näärid Muhus. Esitaja Silver.
2.koht: video nr 1. Tallinna Nõmme põhikool, 1.,3. ja 4. klass. Esitaja Jana Küppar.
3.koht: video nr 2. Tallinna Mustjõe Gümnaasium, 1., 2. ja 4. klass, mardipäev. Esitaja Maret Vandel.
Põhikool
1.koht: video nr 2. Lihula Muusika- ja Kunstikool, mardipäev. Esitaja Piia Saak.
2.koht: video nr 3. Kambja Põhikool. Kambja Põhikooli pärimusrühm Tähelinnud tähistab mardipäeva Kambja koolis, lasteaias ja Tiigi Seltsimajas 9.novembril 2018. Esitaja Marika Lehiste.
3.koht: video nr 1. Valga muuseumi huviringi “Väikesed muuseumisõbrad”, kadrid. Esitaja Merili Madisoo.
Täiskasvanud
1.koht: video nr 1. Ansambel Küi lugu mardiks käimisest Sörves, 2018. Esitaja Margus Lepik.
2.koht: video nr 7. Väge täis mardid. Rakvere Rohuaia lasteaia töötajad viivad mardiõnne koostööpartneritele. Esitaja Erika Kala.
3.koht: video nr 4. Mardisandid Mustatoa talus Pihali külas Raplamaal 9. novembril 2018. Esitaja Kaisa Lumiste.
LOOD
Põhikool
1.koht: lugu nr 4. Minu vanaisa mälestused kadrisanti jooksmisest. Triinu Kull, Palupera Põhikool, 8. klass.
2.koht: lugu nr 1. Hakkame santima! Cristel Valeeria Maasik, Haljala kool, 7. klass.
3.koht: lugu nr 3. Mardipäev. Emmeliine Sepp, Haljala kool, 7. klass.
Täiskasvanud
1.koht: lugu nr 4. Mälestusi mardisantidest peale Teist maailmasõda. Eha Tiidla.
2.koht: lugu nr 3. Lugu sellest, kuidas Iisaku lapsed pärimust au sees hoiavad. Meeli Õunap.
3.koht: lugu nr 2. Meenutusi mardi- ja kadrisandis käimistest eelmise sajandi lõpus. Svetlana Roht.
Kogumiskonkursi „Märka marti!“ rahva lemmikud on selgunud!
Rahva lemmikud on ja auhinna võidavad:
FOTOD
Alglassid: foto nr 2 (13 häält). Saskia Priks, Pelgulinna gümnaasium, 4b.
Põhikool: foto nr 2 (25 häält). Tamsalu Gümnaasium, 5. a ja 5.b klass koos algklassidega. Esitaja Sirje Luik.
Täiskasvanud: foto nr 11 (56 häält). Marju Vesik, SA Kihnu Kultuuriruum.
Vanad fotod: nr 2 (15 häält). Aime Koit.
VIDEOD
Alglassid: video nr 7 (41 häält). Rakvere Gümnaasium, 1. – 3. klassid. Esitaja Mare Kütt;
Põhikool: video nr 3 (53 häält). Kambja Põhikooli pärimusrühma Tähelinnud. Esitaja: Marika Lehiste.
Täiskasvanud: video nr 2 (32 häält). Kiviõli sanditajad. Esitaja Jaanika Säde.
LOOD
Põhikool: lugu nr 1 (34 häält). Cristel Valeeria Maasik, Haljala kool, 7. klass. Esiraja Külli Heinla.
Täiskasvanud: lugu nr 1 (11 häält). Marika Viks, Nõuni kultuurimaja.
Kokku oli hääletajaid 757
Õnnitleme võitjaid! Auhinnad antakse üle Eesti Vabaõhumuuseumis 1. veebruaril 2019. Võitjatele saadame kutse.
Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, Kiviõli Seiklusturismi Keskuse pääsmed, Futuruumi piletid, talvine koerterakendisõit Haanjas.
Auhinnad on välja pannud: Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Kirsi Talo Kodumajutus, Intsikurmu Festival, Veera Leas Kihnus, ajakirja Hea Laps toimetus, Ulgumaa OÜ, Loodusturism OÜ, Kihnu Puukoi OÜ, Kiviõli Seiklusturismi Keskus, Futuruum.
Kogumiskonkursile “Märka marti!” laekunud tööd ja rahvahääletus
Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 festivali „Hakkame santima“ kogumiskonkursile “Märka marti!” laekus kokku 94 tööd:
* 64 fotot
* 18 videot ja
* 12 lugu
Vaata esitatud töid: www.mardipaev.com
Fotod: www.mardipaev.com/fotod.html
Videod: www.mardipaev.com/videod.html
Lood: www.mardipaev.com/jutud.html
Vali oma lemmik rahvahääletusel!
Oma lemmikut saad valida lausa mitmes vanusegrupis: algklassid, põhikool ja täiskasvanud ja valdkonnas: fotod, videod ja lood.
Oma hääle andmiseks ➡️
📌kirjuta oma lemmiku number kodulehel www.mardipaev.com vastava galerii alla hääletuskasti ja saada teele või saada lemmiku andmed e-posti aadressile leelo.viita@rahvakultuur.ee.
Hääletada saab kuni 21. detsembri keskpäevani kl 12.00 👍
Pane tähele, et ühelt kasutajalt või meiliaadressilt saab hääletada ainult ühe lemmiku poolt igas kategoorias (vanusegrupis ja valdkonnas).
Fb sündmus: https://goo.gl/hmvFwE
Lisainfo: 58507506 (Leelo Viita)
Rahvahääletus on lõppenud.
Osale kogumiskonkursil „Märka marti!“
Konkursile ootame fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal. Kogumiskonkursil osalemiseks saada foto, lühifilm või lugu hiljemalt 5. detsembriks 2018 täites osalemisvormi lehe allpool.
Just Sina võid olla õnnelik auhinna võitja!
Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, Kiviõli Seiklusturismi Keskuse pääsmed, Futuruumi piletid, talvine koerterakendisõit Haanjas.
Auhinnad on välja pannud: Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Kirsi Talo Kodumajutus, Intsikurmu Festival, Veera Leas Kihnus, ajakirja Hea Laps toimetus, Ulgumaa OÜ, Loodusturism OÜ, Kihnu Puukoi OÜ, Kiviõli Seiklusturismi Keskus, Futuruum.
Konkurss ja hääletamine on lõppenud.