Loading

Narva V kultuurifoorumi arutelud keskenduvad kultuuripärandiaastale

Narva Geneva kultuurikeskuses toimub homme, 11. mail Euroopa kultuuripärandiaastale pühendatud kultuurifoorum „Tulevikul on ajalugu”. Viiendat korda toimuval foorumil arutletakse, kuidas kajastub kultuuripärandiaasta Narva kultuurielus ning kuidas muuta piirkonna ajalugu ja mitmekesine kultuurikeskkond veelgi atraktiivsemaks nii kohalikele elanikele kui ka külalistele.
 
Narva kultuurifoorum on aastatega muutunud oodatud sündmuseks, kus regiooni kultuuri- ja haridusvaldkonnas töötavad inimesed saavad omavahel tuttavaks, jagavad infot, arutlevad, ning töötavad üheskoos välja ideid ja lahendusi uuteks ühisteks ettevõtmisteks.
 
Meie piirkonnas on paraku selliseid koostööplatvorme veel vähe. Praeguseks välja kujunenud aktiivselt osalemist eeldav kultuurifoorum on kahe keelekogukonna jaoks väga sobilik algatus, mis julgustab eestvedajaid tihedamale koostööle nii meie piirkonnas kui ka Eestis laiemalt,“  kinnitas Narva kultuurifoorumi koordinaator Valeria Lavrova.
 
Foorumil osalevad Narva ja Ida-Virumaa kultuuriühingute, haridus- ja noorsootööga tegelevate asutuste, kohalike omavalitsuste allasutuste, Kultuuriministeeriumi, Tartu Ülikooli Narva Kolledži ja Integratsiooni Sihtasutuse esindajad.
 
„Lõimumine algab suhtlemisest. Ida-Virumaa on Eesti kõige mitmekultuurilisem piirkond ning kultuurifoorum loob meile võimaluse kohtuda sealsete kultuuriloojatega. Meil on vaja rohkem ühiseid ettevõtmisi, jagatud mõtteid ja väärtusi. Nii suudame uusi ideid tulevikus ühiselt ka ellu viia,“ rääkis Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa
 
Foorumil osalejaid inspireerib teiste seas Euroopa kultuuripärandi aasta 2018 projektijuht Eestis Annela Laaneots. Juba möödunud nädalavahetusel peeti Narvas Euroopa Päevaga seoses kultuuripärandi debatt, kus kohalikud arvamusliidrid pakkusid välja võimalusi tõsta esile Narva ja lähipiirkonna kultuuripärandit.
 
„Euroopa kultuuripärandiaasta on Narva juba jõudnud,“ kinnitas Laaneots. „Ühtlasi on väga hea meel, et Narva kooliõpilased jõudsid äsja lõppenud Päranditegijate konkursil oma tööga tööstuspärandi pärlist, Narva Kreenholmist, kõrgele auhinnalisele kohale. Kultuurifoorumi arutelud aitavad kindlasti kaasa sellele, et Euroopa kultuuripärandiaasta saaks sellele piirkonnale veelgi enam kasuks tulla,“ lisas ta.
 
Foorumil kõnelevad veel „EV100 igas külas“ projekti koordinaator Merle Jantson, Narva Euroopa Kultuuripealinnaks 2024 ja festivali Station Narva meeskonna liige Narva linnarhitekt Ivan Sergejev, Eesti instituudi venekeelse veebiportaal kultuur.info projektijuht Valeria Mihhailova, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar ja SA Vaba Lava juhatuse liige Kristiina Reidolv. Lisaks tutvustatakse 2018. aasta kultuurivaldkonna olulisemaid prioriteete ja sündmusi Eestis laiemalt.
 
Narva kultuurifoorumi on ellu kutsunud Eesti Kontsert ja Kultuuriministeerium. Euroopa kultuuripärandiaasta programmi kuuluv kultuurifoorum toimub koostöös MTÜ EventBurgiga.