Loading

Päranditegijad

OSALEMISVORM

Tule ja osale Päranditegijate konkursil!

Selle aasta teema „Vana asi värskes vormis“ on inspireeritud Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud digikultuuriaastast. Tänavusele konkursile ootame töid, kus lugude jutustamiseks on kasutatud digitaalseid tööriistu. Ootame lugusid materiaalsest ehk käega katsutavast kultuuripärandist, mis on meieni möödunud aegadest säilinud ja millel on meie jaoks oluline tähendus. Selleks võib olla vana linnusease, mõni põnev maja kodutänaval, lemmikmuuseumis asuv eksponaat, mis veel sellest ajast meeles on, mil muuseumid avatud olid või hoopis selle Eesti muuseumide infosüsteemis (muis.ee) asuv kujutis. Tee nende põhjal näiteks multikas, video, mäng, kaardirakendus, koomiks, e-raamat, diginäitus või kasvõi kuuldemäng. Vorm on vaba, oluline on kasutada oma töös pärandiobjekte, loovust ja digivahendeid.

Saada oma konkursitöö meile hiljemalt 30. maiks 2020, kasutades allpooltoodud sisestusvormi ja võid võita toredaid auhindu:

Auhinnad panevad välja Muinsuskaitseamet, Digikultuuriaasta ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA).

  • Algkooli vanuseastme peaauhinnaks on Filmimuuseumi külastus koos multifilmi tegemise koolitusega.
  • Põhikooli vanuseastme peaauhinnasks PROTO avastustehase külastus.
  • Gümnaasiumi vanuseastme peaauhinnaks on Mektory külastus, koos televisiooni töötoas ja fotode töötlemise töötoas osalemisega.

Auhind sisaldab vajadusel transporti Tallinnasse ja tagasi.

Lisaks valib žürii igas vanuseastmes välja kõige paremini Eestit välismaalastele tutvustavad tööd, mis omakorda saavad kandideerida osalemiseks Eesti paviljoni kultuuriprogrammis maailmanäitusel Dubai EXPO.

Osalejatele on välja pandud ka palju väiksemaid, aga vähemalt sama põnevaid auhindu!

Lisainfo:
Eve Rand – Päranditegijate konkursi koordinaator
56 494 632 eve.rand@muinsuskaitseamet.ee

Vali fail