Loading

Saaremaa Muuseumi virtuaaltuur

Saaremaa Muuseum on astunud sammu oma külastajatele lähemale. Virtuaaltuuride kasutamine kogub hoogu kõikjal ja ka Eestis on paljudel muuseumitel need juba olemas. Pärast pooleaastast tööd on virtuaaltuuri teenus nüüd ka Kuressaare iidsel piiskopilinnusel.

Peamine eesmärk on tutvustada Kuressaare lossi piiri taha ja anda võimalust teha eeltutvus kodust lahkumata. Suund on ka kodueestlastele, kes saavad visata pilgu peale, mõtlemaks, millele keskenduda, sest kunagi ei jõua sellise suurusega muuseumis, nagu seda on Saaremaa Muuseumi lossihoone, hõlmata kõike.

Tegemist on olnud aja- ja töömahuka ettevõtmisega, kuna mastaabid on väga suured. Muuseumi juht Rita Valge: “Projekt sai teoks tänu Andrei Kasjanenkole, kes suuresti missioonitundest võttis selle asja teha. Tänaseks oleme saanud valmis kasutamiskõlbliku versiooni, kuid plaan on aplikatsiooni jooksvalt täiendada ja informatsiooni lisada. Samuti on tulevikus kavas virtualiseerida Mihkli talumuuseum ja Aavikute majamuuseum. Seal on õnneks mahud oluliselt väiksemad.”

“Tegemist on osaga suurest plaanist uuendada järk-järgult ka meie internetikeskkonda ja muuta seda tavapublikule kasutajasõbralikumaks ning välisturisti jaoks atraktiivsemaks. See nüüd ongi esimene suurem samm Saaremaa Muuseumi interaktiivsemaks muutmisel, et ajale mitte jalgu jääda,” sõnas muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja, ürituste projektijuht Taniel Vares.

Lossi virtuaaltuuri leiab Saaremaa Muuseumi kodulehelt ja Facebooki-keskkonnast. Kasutada on nii eesti-, vene- kui ingliskeelne versioon.

Virtuaaltuuri saab näha siit: http://kuressaarecastle.ee/

NB! Vasakul üleval on menüü, mille abil saab ruumides ringi liikuda.