Loading

Tartu Linnamuuseumis algab kultuuripärandi aastale pühendatud loengute sari

Esimene loeng toimub 22. veebruaril kell 17.00, mil Egle Tamm kõneleb teemal “Hruštsovkad – osa kultuuripärandist?”

1950. aastate teisel poolel jõuti arhitektuuris liialdustest loobumise sildi all teise äärmusesse – lakoonilise minimalismini, mis võimaldas täita tegelikku eesmärki – ehitada hästi odavalt ja hästi palju. Nii tekkis majatüüp, mida liialdustega võitluse apologeedi, tollase NSVL kommunistliku partei esimehe Nikita Hruštsovi järgi kutsutakse hruštšovkadeks. See majatüüp erineb seest ja väljast selgelt eelkäijatest ja järeltulijatest. Hruštšovka, mis omal ajal pakkus täiesti uut ja senisest kõrgemat elukvaliteeti on samas olnud üks põlatumaid majatüüpe, mis paljude arvates tuleks nii seest kui ka väljast ümber ehitada või üldse lammutada.

Järgnevad loengud:

Muinsuskaitse arheoloogiamälestiste peainspektor Ulla Kadakas peab 1. märtsil kell 17.00 Tartu Linnamuuseumis loengu teemal “Muinsuskaitse – kuidas veel paremini kaitsta kultuuripärandit?”

Arhitektuuri- ja kunstiajaloolane Anneli Randla peab 15. märtsil kell 17.00 Tartu Linnamuuseumis loengu teemal “Kultuuripärand – kellele ja milleks?”

Tegu on aruteluõhtute sarjaga, mis kutsub kaasa mõtlema kultuuripärandit puudutavatel teemadel. Sissepääs kõigile loengutele muuseumi sooduspiletiga 2€.